Connect with us

GSPN

M.S. ALL-ISLAND CROSS COUNTRY RESULTS

[sixcol_five_last]

Middle School Boys 2500 Meter Run

=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Alfred McGuire McCool MS 8:03.00 —
2 Simon Takumi St. Johns Middle Sch 8:08.00 —
3 Mason Caldwell Harvest Christian Ac 8:20.00 —
4 O’Dell Takumi St. Johns Middle Sch 8:21.00 —
5 Samuel Larkin Harvest Christian Ac 8:26.00 —
6 Mark Temerowski Harvest Christian Ac 8:27.00 —
7 Errett Bainum McCool MS 8:33.00 —
8 Luke Reeder McCool MS 8:34.00 —
9 Imamuel Gonzalez McCool MS 8:38.00 —
10 Alschea Grape St. Anthony Middle S 8:42.00 —
11 Alexander Baldyga St. Johns Middle Sch 8:44.00 —
12 Camden Camacho Bishop Baumgartner 8:52.00 —
13 Alan Thomas Harvest Christian Ac 8:56.00 —
14 Dashaun Russell McCool MS 8:59.00 —
15 Alexander Perez McCool MS 9:00.00 —
16 Gerrell tango Andersen Middle Scho 9:03.00 —
17 Kaleo Gambala St. Anthony Middle S 9:04.00 —
18 Robert Niu Harvest Christian Ac 9:08.00 —
19 Criss Zacuary St. Johns Middle Sch 9:15.00 —
20 Samuel Quan St. Johns Middle Sch 9:16.00 —
21 Noah Emmerling Andersen Middle Scho 9:18.00 —
22 Michael Johnson McCool MS 9:18.00 —
23 Chad Ishizu St. Johns Middle Sch 9:19.00 —
24 Mason Calma St. Anthony Middle S 9:29.00 —
25 Katsu Martines Andersen Middle Scho 9:31.00 —
26 Tilghman Payne McCool MS 9:32.00 —
27 Chase Spotanski McCool MS 9:39.00 —
28 Austin Hauck McCool MS 9:40.00 —
29 Celeb Wersland McCool MS 9:42.00 —
30 Caleb Laserna Santa Barbara MS 9:44.00 —
31 Levent Isin St. Johns Middle Sch 9:46.00 —
32 Kainow Ferguson Harvest Christian Ac 9:51.00 —
33 Logan Campbell Andersen Middle Scho 9:55.00 —
34 Dylan Franquez St. Johns Middle Sch 9:56.00 —
35 Aaditya Rhakumar St. Anthony Middle S 9:58.00 —
36 Brian Mochida St. Anthony Middle S 9:59.00 —
37 Josiah Elwell Harvest Christian Ac 10:01.00 —
38 James Zong Harvest Christian Ac 10:03.00 —
39 James Lee Harvest Christian Ac 10:05.00 —
40 Jaycue Vales St. Johns Middle Sch 10:05.00 —
41 Isaiah Hilliard Andersen Middle Scho 10:05.00 —
42 James Goodman McCool MS 10:06.00 —
43 Koby Edusada Andersen Middle Scho 10:06.00 —
44 Masaki Tsuboyama Harvest Christian Ac 10:07.00 —
45 Logan Braamonte Andersen Middle Scho 10:09.00 —
46 Tachibana Ichihiro St. Johns Middle Sch 10:10.00 —
47 Jonathan Holmes Andersen Middle Scho 10:13.00 —
48 Tanner Guisinger McCool MS 10:14.00 —
49 Taka Ward Harvest Christian Ac 10:14.00 —
50 Darren Tamondong Santa Barbara MS 10:15.00 —
51 Harim Go St. Anthony Middle S 10:19.00 —
52 Jack Stewart Andersen Middle Scho 10:21.00 —
53 Marcus Schrader McCool MS 10:23.00 —
54 Javin Pangelinan Bishop Baumgartner 10:27.00 —
55 Kyle Halehale Bishop Baumgartner 10:27.00 —
56 Cameron Lane Andersen Middle Scho 10:30.00 —
57 Keiran Balbastro St. Anthony Middle S 10:30.00 —
58 Colin Camacho Harvest Christian Ac 10:31.00 —
59 Keian Torres St. Anthony Middle S 10:33.00 —
60 Jordan Taylor Andersen Middle Scho 10:45.00 —
61 Preston Lutter McCool MS 10:46.00 —
62 Jacob Lee Harvest Christian Ac 10:46.00 —
63 Felix Miyhago Harvest Christian Ac 10:47.00 —
64 Joshua Quinto Santa Barbara MS 10:50.00 —
65 Randel Veglio St. Anthony Middle S 10:51.00 —
66 Joseph Green Santa Barbara MS 10:52.00 —
67 Ivan Luna McCool MS 10:52.00 —
68 Dylan Ada McCool MS 10:54.00 —
69 Kim Haram St. Johns Middle Sch 10:55.00 —
70 Lawrence Sugatan St. Anthony Middle S 10:56.00 —
71 Athan Yatar St. Anthony Middle S 10:58.00 —
72 Logan McMaster McCool MS 10:58.00 —
73 Gabriel Florencio St. Anthony Middle S 10:59.00 —
74 Mayo Rico Andersen Middle Scho 11:00.00 —
75 Fortunato Godoy Santa Barbara MS 11:03.00 —
76 Tristin Lowell McCool MS 11:03.00 —
77 Richard Baal McCool MS 11:04.00 —
78 Chase Keith Harvest Christian Ac 11:06.00 —
79 Joshua Bamba Harvest Christian Ac 11:09.00 —
80 Brandon Villagomez Santa Barbara MS 11:09.00 —
81 Colin Santiago St. Anthony Middle S 11:11.00 —
82 Mateo Ortega St. Johns Middle Sch 11:13.00 —
83 Nicholas Beltz McCool MS 11:13.00 —
84 Konosuke Yoshida Harvest Christian Ac 11:15.00 —
85 Jalen Villegas Andersen Middle Scho 11:21.00 —
86 Jaron Dana McCool MS 11:22.00 —
87 Andrea Miyago Harvest Christian Ac 11:24.00 —
88 Jayton Arrington McCool MS 11:25.00 —
89 Jonathan Lee McCool MS 11:43.00 —
90 Ethan Gustilo Andersen Middle Scho 11:45.00 —
91 Justin Kim Harvest Christian Ac 11:56.00 —
92 Antonio Ghofrani Andersen Middle Scho 11:56.00 —
93 Marcellus Harris McCool MS 12:03.00 —
94 Liam Horton McCool MS 12:05.00 —
95 Christian Taitano Bishop Baumgartner 12:05.00 —
96 Tanner Harrold Andersen Middle Scho 12:07.00 —
97 Trevor Barra Harvest Christian Ac 12:08.00 —
98 Jacob Wasberg McCool MS 12:08.00 —
99 Marquice Harris Andersen Middle Scho 12:09.00 —
100 Carl Inciong Santa Barbara MS 12:10.00 —
101 Aaron Bumagat St. Anthony Middle S 12:12.00 —
102 Jarius Gaines Andersen Middle Scho 12:21.00 —
103 Tyler Hilliard Andersen Middle Scho 12:23.00 —
104 Kaito Atsuta Harvest Christian Ac 12:24.00 —
105 Steven Quiapos Santa Barbara MS 12:25.00 —
106 Daniel Ignacio Santa Barbara MS 12:25.00 —
107 Gabe Cubacub Harvest Christian Ac 12:25.00 —
108 Mia Nanpei St. Anthony Middle S 12:27.00 —
109 Aleison Tumanday St. Anthony Middle S 12:30.00 —
110 Nick McWilliams Andersen Middle Scho 12:32.00 —
111 Ethan Turo Andersen Middle Scho 12:38.00 —
112 Aaron Teng St. Anthony Middle S 12:40.00 —
113 Nathaniel Liwanag St. Anthony Middle S 12:41.00 —
114 Donovan Taitinafong St. Anthony Middle S 12:48.00 —
115 Jonathan Xu Harvest Christian Ac 13:01.00 —
116 Kevin Agarpao Harvest Christian Ac 13:23.00 —
117 Jesse Abels Harvest Christian Ac 13:27.00 —
118 Aaron Gumataotao Bishop Baumgartner 13:30.00 —
119 Brye Santos McCool MS 13:42.00 —
120 Brandon Collier Harvest Christian Ac 13:43.00 —
121 Noah Babauta McCool MS 14:02.00 —
122 Kyle Camacho Bishop Baumgartner 14:06.00 —
123 Ravi Hemcani St. Johns Middle Sch 14:14.00 —
124 Zaoh Valdwin Harvest Christian Ac 14:31.00 —
125 Jedd Concepcion St. Anthony Middle S 14:43.00 —
126 Byron Blas St. Anthony Middle S 14:50.00 —
127 Jacob Susim Santa Barbara MS 15:34.00 —
128 Taylor Nowling Andersen Middle Scho 16:24.00 —
129 Devin Garcia St. Anthony Middle S 16:24.00 —
130 Jacob Camacho St. Anthony Middle S 17:25.00 —
131 Ashton Gamboa McCool MS 17:27.00 —
132 Duke Appelton St. Anthony Middle S 17:27.00 —

Middle School Girls 2500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Emma Naval McCool MS 9:07.00 —
2 Jenna Han Santa Barbara MS 9:11.00 —
3 Emma Sheedy Andersen Middle Scho 9:22.00 —
4 Madison Packbier St. Johns Middle Sch 9:22.00 —
5 Sella Clements St. Johns Middle Sch 9:32.00 —
6 Jane Angara McCool MS 9:33.00 —
7 Victoria Ann Smith St. Anthony Middle S 9:34.00 —
8 Lyla Vick McCool MS 9:36.00 —
9 Katelee McCormic St. Johns Middle Sch 9:37.00 —
10 Lily Franklin Andersen Middle Scho 9:40.00 —
11 Paradis Fejerang St. Johns Middle Sch 9:43.00 —
12 Hunter McLamb McCool MS 9:51.00 —
13 Elyze Laserna Santa Barbara MS 10:02.00 —
14 Chatsity Lewis Andersen Middle Scho 10:07.00 —
15 Isabella Rodriguez Andersen Middle Scho 10:11.00 —
16 Sarah Wilkinson St. Johns Middle Sch 10:14.00 —
17 Sophia Mathews St. Johns Middle Sch 10:17.00 —
18 Annabelle Basto Bishop Baumgartner 10:21.00 —
19 Mia Gumban Bishop Baumgartner 10:23.00 —
20 Hallie Wigsten St. Johns Middle Sch 10:28.00 —
21 Sydney Keith McCool MS 10:33.00 —
22 Zoe Provido St. Johns Middle Sch 10:35.00 —
23 Aniah Pangiunan Santa Barbara MS 10:47.00 —
24 Nevaeh Anderson McCool MS 10:47.00 —
25 Veronica Calvo Bishop Baumgartner 10:57.00 —
26 Dharma Cooper Santa Barbara MS 11:02.00 —
27 Hana Fernandez St. Johns Middle Sch 11:04.00 —
28 Nadia Hunter Andersen Middle Scho 11:05.00 —
29 Ilaria Williams-Duena Bishop Baumgartner 11:07.00 —
30 Lianna Bloom McCool MS 11:07.00 —
31 Hope Rojas McCool MS 11:12.00 —
32 Mia Nanpei St. Anthony Middle S 11:12.00 —
33 Susan Su Harvest Christian Ac 11:14.00 —
34 Allison Zhang St. Johns Middle Sch 11:24.00 —
35 Kasie Kowzan Andersen Middle Scho 11:31.00 —
36 Isabel Itliong Cruz St. Anthony Middle S 11:32.00 —
37 Hannah Stewart Andersen Middle Scho 11:34.00 —
38 Kitana Neal Andersen Middle Scho 11:39.00 —
39 Olivia Hayden Andersen Middle Scho 11:39.00 —
40 Karin Inoue St. Anthony Middle S 11:41.00 —
41 Jaclyn Perez St. Johns Middle Sch 11:51.00 —
42 Avelina Francisco Bishop Baumgartner 11:57.00 —
43 Thea Baker St. Anthony Middle S 12:02.00 —
44 Andrea Cruz Santa Barbara MS 12:03.00 —
45 Gabrielle Kranz McCool MS 12:08.00 —
46 Lily Sheedy Andersen Middle Scho 12:11.00 —
47 Qaydenz Montgomery Andersen Middle Scho 12:14.00 —
48 Patricia Halladay Santa Barbara MS 12:15.00 —
49 Mya Jones McCool MS 12:16.00 —
50 Kaitlyn Padua St. Anthony Middle S 12:16.00 —
51 Jenika Zynda Harvest Christian Ac 12:21.00 —
52 Alexandra Nevins McCool MS 12:26.00 —
53 Kaylan Hopson Andersen Middle Scho 12:29.00 —
54 Cami Cruz Harvest Christian Ac 12:37.00 —
55 Ravyn Benavente St. Anthony Middle S 12:49.00 —
56 Jenna Young Bishop Baumgartner 12:52.00 —
57 Kaeli Perez Harvest Christian Ac 12:55.00 —
58 Emma Loser Andersen Middle Scho 12:56.00 —
59 Christa Basto Bishop Baumgartner 12:57.00 —
60 Sabrina Canto St. Anthony Middle S 13:03.00 —
61 Tiahna Taitingfong St. Anthony Middle S 13:13.00 —
62 Jessica Bernales McCool MS 13:13.00 —
63 Pilar Martin St. Anthony Middle S 13:15.00 —
64 Audrey Santos St. Anthony Middle S 13:15.00 —
65 Maiyana Bowden Andersen Middle Scho 13:16.00 —
66 Ashely Mendiola St. Anthony Middle S 13:17.00 —
67 Maya Pavelin McCool MS 13:18.00 —
68 Maryann McMurray St. Anthony Middle S 13:19.00 —
69 Erica Bordallo St. Anthony Middle S 13:22.00 —
70 Ine Sae Jang St. Anthony Middle S 13:25.00 —
71 Jessica Thorne Andersen Middle Scho 13:26.00 —
72 Pristine Tapao Bishop Baumgartner 13:31.00 —
73 Kaitlin Munoz St. Anthony Middle S 13:36.00 —
74 Darian Chang St. Anthony Middle S 13:44.00 —
75 Stephanie Fukuda St. Anthony Middle S 13:53.00 —
76 Roxanne Mikel St. Anthony Middle S 13:53.00 —
77 Tasi Petra St. Johns Middle Sch 13:56.00 —
78 Megan Lopez Harvest Christian Ac 14:01.00 —
79 Reona Roldan St. Anthony Middle S 14:02.00 —
80 Vernice Tiru St. Anthony Middle S 14:04.00 —
81 Jasmine Brilla Andersen Middle Scho 14:28.00 —
82 Madison Torre Bishop Baumgartner 14:29.00 —
83 Abigail Dawson McCool MS 15:03.00 —
84 Zaida Brock Santa Barbara MS 15:08.00 —
85 Nicole Baal McCool MS 15:17.00 —
86 Leiana Castro St. Anthony Middle S 16:30.00 —
87 Avika Rahim St. Anthony Middle S 17:02.00 —

 

[/sixcol_five_last][useful_banner_manager_banner_rotation banners=53, 38, 83, 86 interval=8 width=120 height=600 orderby=rand]

 

Ad

GPS Sports Calendar

December

January 2021

February
SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
27
28
29
30
31
1
2
Events for January

1st

No Events
Events for January

2nd

No Events
3
4
5
6
7
8
9
Events for January

3rd

No Events
Events for January

4th

No Events
Events for January

5th

No Events
Events for January

6th

No Events
Events for January

7th

No Events
Events for January

8th

No Events
Events for January

9th

No Events
10
11
12
13
14
15
16
Events for January

10th

No Events
Events for January

11th

No Events
Events for January

12th

No Events
Events for January

13th

No Events
Events for January

14th

No Events
Events for January

15th

No Events
Events for January

16th

No Events
17
18
19
20
21
22
23
Events for January

17th

No Events
Events for January

18th

No Events
Events for January

19th

No Events
Events for January

20th

No Events
Events for January

21st

No Events
Events for January

22nd

No Events
Events for January

23rd

No Events
24
25
26
27
28
29
30
Events for January

24th

No Events
Events for January

25th

No Events
Events for January

26th

No Events
Events for January

27th

No Events
Events for January

28th

No Events
Events for January

29th

No Events
Events for January

30th

No Events
31
1
2
3
4
5
6
Events for January

31st

No Events

Foody’s 5 Fun Facts

NFL Fan Edition: Sherwin Paet

Polls

Who had the most impressive first win in the UFC?

View Results

DID U KNOW?

Frank ‘The Crank’ Camacho was a competitive youth golfer in Saipan with dreams of making it to the PGA.

COMING SOON …

ALL SPORTING EVENTS HALTED DUE TO THE CORONAVIRUS ISSUE

QUICK HITS

Brazilian Jiu-jitsu gains another CHamoru black belt.
Johnny-James Lujan earned the honor in Colorado from Professor Tom Lynn, who is also a former US Olympian in taekwondo.
Lujan is the son of Johnny Lujan formerly of Mongmong and Janille Jamero Lujan formerly of Sinajana.

More in GSPN