Connect with us

GSPN

EPPERSON TOPS McCOOL HILL CLIMB

20131111_155334 Starting Group for Willie McCool 5.5 Mile Hill Climb

GRC 41st Willie McCool 5.5 Mile Hill Climb
Monday, November 11, 2013 – 52 Runners
PLACE LAST, FIRST NAME DIVISION TIME
1 Epperson Charlie R MSM 30.55
2 Mandell Derek MO 32.29
3 Kibbee Steve MSM 33.36
4 Paet Shewin MO 41.49
5 Bordallo Rodney MS 42.29
6 Garcia Dario MSM 43.05
7 Dalangin Julio MM 43.49
8 Criss Geoff MM 43.56
9 Blas Peter MS 44.03
10 Criss Zachary MY 45.11
11 Elizaga Romeo MS 45.54
12 Shook Chad MM 46.42
13 Martin Emma FJ 47.03
14 Manglona Joshua MO 47.06
15 Piper Sam MO 47.11
16 Cruz Gerry MM 47.14
17 Gahley John MSM 47.24
18 Bartonico Robert MS 49.35
19 Mesias Joel MM 50.08
20 Cruz Paul MS 50.32
21 Garrido Roby MO 50.49
22 Dela Cruz Robert MS 51.04
23 Lao Rene MS 51.51
24 Wulf Kevin MSM 52.04
25 Matlock Vanessa FO 52.20
26 Hechanova Yuka FM 52.49
27 Criss Genina Piolo FJ 53.26
28 Montelya Benji FM 53.37
29 Braxton Sarah FO 53.42
30 Jones Carl MM 56.18
31 Respicio Ramon Joe MJ 56.36
32 Borja V MSM 56.37
33 Salonga Mabel FSM 57.30
34 Martin Craig MGM 57.38
35 Harvey Richard MMAN 58.03
36 Wesolowski John MM 58.34
37 Hameister Arthur MS 59.01
38 Shimizu Letitia FM 59.08
39 No Name 59.47
40 Yano Noelani FSM 1.00.47
41 Sindorf Beth FS 1.01.03
42 Redman Steven MM 1.01.36
43 Martin S FS 1.01.53
44 Foster Dana FSM 1.05.06
45 Brown Rachel FSM 1.05.14
46 Shimizu Dafne FM 1.06.53
47 Mesa Cheryl FM 1.07.05
48 B Connie FM 1.07.21
49 Antonio Jhoanna FSM 1.09.33
50 Marsh MMAN 1.10.44
51 Gonzales Fredd G MSM 1.12.09
52 Byrne Sunny FSM 1.19.35
Male Division Winners

Male Division Winners

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[fbshare url=”http://www.gspnlive.com/runningtrack/epperson-tops-…ool-hill-climb/” type=”button”][fblike url=”http://www.gspnlive.com/runningtrack/epperson-tops-…ool-hill-climb/” style=”standard” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial”]

Female Division Winners

Female Division Winners

Ad

GPS Sports Calendar

April

May 2024

June
SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
29
30
31
1
2
3
4
Events for April

1st

Events for May

2nd

Events for May

3rd

Events for May

4th

5
6
7
8
9
10
11
Events for May

4th

No Events
Events for May

6th

Events for May

7th

Events for May

8th

Events for May

9th

Events for May

10th

Events for May

11th

12
13
14
15
16
17
18
Events for May

11th

No Events
Events for May

13th

Events for May

14th

Events for May

14th

No Events
Events for May

16th

Events for May

17th

Events for May

18th

19
20
21
22
23
24
25
Events for May

19th

Events for May

20th

Events for May

20th

No Events
Events for May

21st

No Events
Events for May

22nd

No Events
Events for May

23rd

No Events
Events for May

25th

26
27
28
29
30
31
1
Events for May

26th

Events for May

26th

No Events
Events for May

27th

No Events
Events for May

28th

No Events
Events for May

29th

No Events
Events for May

30th

No Events

COMING SOON …

Guam Amateur Golf Championship June 2-8/9

Guam Youth Football League Kick-Off June 8

All-Island Wrestling Alumni Tournament June 8

10th Micronesian Games from Marjuro June 15-24

QUICK HITS

Three graduating ruggers have signed Division I letters to play college rugby stateside.
Saige Calvo from Okkodo heads to Mount St. Mary’s
Mia Topasna from Academy heads to Lindenwood
Tanner Costa from FD heads to Iowa Central
—————————————–
Bailey Concepcion makes it to the Seattle Seahawks dance team for the 2nd straight year.

Congratulations @seadancer_bailey

More in GSPN