Connect with us

GSPN

GRC 36th NIMITZ HILL LOOP 20K RESULTS

Top Male Finishers (L-R): 1st, Charlie Epperson; 4th, Gabe Lombard; 1st, Derek Mandell; 3rd ???? (courtesy photo)

Top Male Finishers (L-R): 1st, Charlie Epperson; 4th, Gabe Lombard; 1st, Derek Mandell; 3rd Royal Huang (courtesy photo)

1 Mandell Derek MO 1.19.02
1 Epperson Charlie MSM 1.19.02
2 Royal Huang MSM 1.23.20
3 Gabe Lombard MSM 1.24.46
4 Pangelinan Justin MJ 1.26.08
5 Blas Richard MO 1.30.04
6 Benito Marie FM 1.30.05
7 Bordallo Rodney MS 1.32.58
8 Andrade Alex MO 1.34.28
9 Garcia Dario MSM 1.34.56
10 Frawley Tom MO 1.35.39
11 Paet Sherwin MO 1.35.49
12 Trosclair Nicholas MO 1.38.58
13 Soichy Jack MSM 1.39.05
14 Borja Ronny MO 1.39.54
15 Perez Ayshalynn FO 1.40.29
16 Elizaga Romeo MS 1.41.04
17 Lopez Sergio MO 1.41.21
18 Borja Vince MSM 1.41.52
19 Anderson Neil MS 1.42.36
20 Kawasaki Namiko FM 1.42.55
21 Blas Peter MS 1.43.33
22 Cerbo Oliver MM 1.43.43
23 Temerowski Mike MM 1.44.00
24 Garrido Roby MO 1.44.05
25 Velte Dan MM 1.45.05
26 Masculino Manny MM 1.45.29
27 Dalangin Julio MM 1.45.34
28 Cruz Paul MS 1.45.38
29 Del Castillo Jeremy MJ 1.45.56
30 B Ash MO 1.46.34
31 Lazaga Ferdinand MM 1.46.41
32 Santos Melissa FO 1.46.44
33 Calvo Mark MS 1.47.50
34 Oviedo Alex MS 1.48.35
35 Dela Cruz Robert MS 1.49.08
36 Morrison Jay MSM 1.49.09
37 Gomez Christian MO 1.49.10
38 Garcia Mylenen FM 1.49.12
39 Villanueva Ronnie G MS 1.49.14
40 Gahley John MSM 1.49.30
41 Sgro Kelley FS 1.51.24
42 Frias John MM 1.52.42
43 Hechanova Yuka FM 1.53.41
44 Neal Eric MO 1.53.58
45 Mesias John MM 1.54.10
46 Morrison John MSM 1.54.18
47 Manzana Adrian MJ 1.54.34
48 Taitano Tara FSM 1.54.49
49 Tolentino Armando Jr MSM 1.54.57
50 Harvey Richard MMAN 2.00.38
51 So Erik MSM 2.00.50
52 Oviedo Isabella FJ 2.00.58
53 Montelya Benji FM 2.01.05
54 Tanag Eva FGM 2.01.48
55 Abagatnan Dorris FSM 2.01.52
56 Lao Rene MS 2.03.06
57 Pas Jennifer FSM 2.05.34
58 Mecate Ed A MO 2.04.55
59 Pedernal Rene MM 2.05.08
60 Bland Michael MO 2.06.01
61 Bartonico Robert MS 2.06.02
62 Jones Carl MM 2.06.55
63 Iijima Nobuko FM 2.07.08
64 Hilliard Jose MSM 2.07.26
65 Gibson Mika FM 2.08.44
66 Oviedo Sonja FM 2.09.01
67 Hilliard Denielle FSM 2.10.40
68 Chavez Sonia FO 2.12.06
69 Abagatnan Ron MSM 2.14.50
70 Hameister Arthur MS 2.14.54
71 Taitano Christine FS 2.17.45
72 Portin Beny MS 2.20.32
73 Gumban ronie MM 2.21.36
74 Foster Dana FSM 2.21.48
75 Brown Rachel FSM 2.21.49
76 Teodoro Linda FS 2.23.04
77 Gaerlan Ador MS 2.23.20
78 Sablan Caroline FS 2.25.46
79 Shimizu Dafne FSM 2.25.54
80 Fukumoto Mikiya MS 2.27.27
81 Antonio Jhoanna FM 2.29.19
82 B Connie FM 2.32.09
83 Pangelinan Anna FGM 2.36.40
84 Santos Patrick MS 2.46.22
85 McNinch Ron MM 3.43.00

 

Ad

GPS Sports Calendar

November

December 2022

January
SU
MO
TU
WE
TH
FR
SA
27
28
29
30
1
2
3
Events for November

1st

Events for December

2nd

Events for December

3rd

4
5
6
7
8
9
10
Events for December

3rd

No Events
Events for December

5th

Events for December

6th

Events for December

7th

Events for December

7th

No Events
Events for December

9th

Events for December

10th

11
12
13
14
15
16
17
Events for December

10th

No Events
Events for December

12th

Events for December

13th

Events for December

14th

Events for December

14th

No Events
Events for December

15th

No Events
Events for December

17th

18
19
20
21
22
23
24
Events for December

17th

No Events
Events for December

18th

No Events
Events for December

19th

No Events
Events for December

20th

No Events
Events for December

21st

No Events
Events for December

22nd

No Events
Events for December

23rd

No Events
25
26
27
28
29
30
31
Events for December

24th

No Events
Events for December

25th

No Events
Events for December

26th

No Events
Events for December

27th

No Events
Events for December

28th

No Events
Events for December

29th

No Events
Events for December

30th

No Events
1
2
3
4
5
6
7

COMING SOON …

QUICK HITS

The Guahan Junior Barbarians represented Guam well in Singapore. The girls U18 took first place in their division in the 13th Centaurs International Youth Rugby Tournament while the boys captured second place playing ironman rugby with no subs.
———————————————–

More in GSPN